بازیابی سرور DELL – دل

بازیابی سرور DELL دل

کارشناسان شرکت رسانه افزار  از تجربه قابل توجهی در بازیابی سرور DELL و POWER EDGE بالغ بر ۱۰ سال برخوردار هستند و مانند سایر سرورهای دیگر و برند های دیگر به آسانی و به سرعت بازیابی سرور های برند دل یا تجهیزات ذخیره سازی دیگر دل از جمله SAN ها و NAS  های این شرکت را در پیکربندی های مختلف RAID  با انواع هارددیسکهای اسکازی و SATA و SAS و SSD و …با هر نوع فایل سیستم و سیستم عامل و یا مجازی سازی پیاده شده روی سرورهای دل با موفقیت به انجام میرسانند . میتوان گفت که بازیابی سرور DELL تخصص ماست. از دست دادن اطلاعات ممکن است بر اثر خرابی هارددیسک ها و از دست دادن RAID رخ بدهد مهندسین ما که خبرگان بازیابی اطلاعات RAID و سرور هستند خدمات  بازیابی سرور DELL را در حالت خدمات استاندارد  یا خدمات اورژانسی به سازمانها ارائه می کند . قابل ذکر است که سرورهای سری POWER EDGE شرکت دل – DELL  نیاز و قابلیت های سطح سازمانی را با قیمت های مقرون به صرفه ایی ارائه میدهد و این سرورها برای کسب و کارهای کوچک بسیار محبوب و مناسب هستند . یکی دیگر از دلایل محبوبیت آنها نیز راهکارهایی برای بازیابی سرور DELL  و بازیابی داده ها در زمان از دست دادن اطلاعات است که درمدلهای مختلف POWER EDGE توسعه  داده شده است .

بازیابی سرور دل

بازیابی سرور دل

 اقدامات مهم اولیه در بازیابی سرور DELL

هنگام از دست رفتن داده ها  :

 • از راه اندازی مجدد سرور جلوگیری کنید.
 • از بازیابی مجدد و خودکار آرایه RAID جلوگیری کنید.
 • بلافاصله سرور DELL را خاموش کنید یا جریان برق و یا کابل برق راجدا کنید.
 • هارد دیسک هایی را که کنترلر سرور معیوب نشان میدهد را علامت گذاری کنید.
 • هارد های خراب را دستکاری یا باز نکنید.
 • از خارج کردن و مجدد جا زدن هارد های معیوب در سرور حین روشن بودن سرور اجتناب کنید.
 • از نصب سیستم عامل یا نرم افزار دیگر یا نرم افزار بازیابی روی سرور خودداری کنید.
 • با مهندسین و مشاورین شرکت رسانه افزار برای بازیابی سرور DELL تماس بگیرید.

 

بازیابی سرور DELL در شرکت رسانه افزار

ما با ارائه یک ارزیابی رایگان و بدون ریسک و با تضمین آنکه اگر داده های شما چنانچه بازیابی شود مشمول هزینه میشود عملیات بازیابی را آغاز میکنیم.

با اینکه تلاش ما برای بازیابی سرور شما رایگان است اما تجربه مهندسان ما و ابزارهای بازیابی اطلاعات آزمایشگاه بازیابی رسانه افزار بسیار پیشرفته و کامل است بطوریکه حتی می توانند دیسک های کاملاً خراب شده را بازیابی کنند.چنانچه شما از شرکت رسانه افزار فاصله زیادی دارید یا در شهرستان دیگری هستید یا امکان ارسال و خروج سرور را از سازمان خود ندارید فقط کافی است تا هارددیسک های آن آرایه را برای ما ارسال کنید یا با مشاوره با مهندسین ما از سایر شیو های خدمات بازیابی اطلاعات ما مثل سرویس در محل دیتا سنتر مشتریان یا سرویس ریموت بازیابی اطلاعات یا سرویس اضطراری در محل شرکت استفاده کنید. 

 

 مشاوره و امکان سنجی رایگان بازیابی سرور DELL

فرایند بازیابی ما با یک برنامه ارزیابی رایگان و بدون ریسک آغاز می شود که نتیجه آن قیمت گذاری و برنامه ریزی تخصصی و زمان بندی پروژه  بازیابی سرور DELL شما است.

چنانچه RAID شما در یک پیکر بندی نادرست مجدد Rebuild نشده باشد شانس بازیابی موفقیت آمیز معمولاً بسیار زیاد است ما به شما توصیه میکنیم تا قبل از هرگونه تلاش برای بازسازی یا Repair آرایه یا RAID خود از مشاوره رایگان ما بهره بگیرید و با مهندسین با تجربه ما تماس بگیرید بخصوص اگر علت شکست RAID  بلافاصله قابل تشخیص نبود.

رسانه افزار به شما سرویس مشاوره و ارزیابی و امکان سنجی بازیابی سرور DELL و بازیابی RAID  آن را رایگان ارائه می دهد و آزمایشگاه ایمن ما برای شما عالیترین گزینه برای بازیابی سرور DELL  یا RAID  سرور شما پس از Fail یا شکست آرایه بهر دلیل خواهد بود .

 

 بازیابی انواع مدلهای سرورهای DELL

ما از تجربه قابل توجهی در بازیابی سرورهای DELL و POWER EDGE برای حدود بیش از ۱۰ سال برخورداریم و برای هرگونه بازیابی اطلاعات روی سرورهای DELL از هر نوع و مدل :

 • Tower – تاور یا ایستاده
 • blade – بلید یا تیغه ای
 • Rack mount رک مونت یا قفسه ایی

یک استراتژی بدون ریسک و امن برای بازیابی سرور DELL شما و باز گرداندن تمام فایلهای ضروریتان خواهیم داشت.

 

 تنوع خدمات بازیابی در برند DELL  

بازیابی DELL POWER EDGE SERVER  تخصص ماست. از دست دادن اطلاعات نیز ممکن است در تمامی راه حلهای ذخیره سازی RAID مانند سرورهای DELL POWER EDGE  و غیره رخ دهد و حتی در هارددیسک های SAS که براساس بار دائمی محاسبه و ساخته شده اند نیز آسیب و خرابی فیزیکی می تواند رخ بدهد و این مورد درباره هاردهای  SATA  نیز صدق میکند .

در طول سالها مهندسین ما که خبره بازیابی اطلاعات RAID و سرور هستند خدمات زیر را در دو حالت استاندارد  یا اورژانسی برای بازیابی سرور DELL ارائه می کند:

 • بازیابی سرور DELL – دل:  Dell Recovery from power Edge Server

از سرورهای مختلف DELL – دل و Power Edge Dell Storage RAID بازیابی اطلاعات انجام می دهیم.

 • ذخیره سازهای : Dell Recovery from power valet SAN

انواع تجهیزات ذخیره سازی انبوه اطلاعات  ویژه سازمانها و دیتا سنتر های سازمانی شامل انواع  SAN  و DAS  و NAS  را با مشکلات لاجیکالی و خرابی فیزیکالی دیسکها و یا مشکلات پیکربندی آرایه ها بازیابی میکنیم

 • سرورهای مجازی و ماشینهای مجازی   Vmware , Citrix , Micro Soft Linux روی ذخیره سازهای دل

به پشتوانه تحقیق و توسعه مهندسان ما اکنون رسانه افزار یکی از پیشگامان خدمات بازیابی اطلاعات برای سیستم های ذخیره سازی در محیط مجازی است.

 • تمامی پیکربندیهای مختلف آرایه های سرور های دل RAID Level Dell Power Edge

در هر سطح از  RAID مثل   RAID 6 و RAID 5 و RAID 1  و RAID 0  و RAID 10 و RAID 50  و RAID 60  و هر سطح از مجازی سازی Virtualization  Linux

dell-recovery

dell-recovery

 

بازیابی سرورهای DELL دارای هارددیسک معیوب

مهندسان دارای گواهینامه و تائیدیه های بین المللی ما با آشنایی کامل با خانواده کنترلر های RAID و با دارا بودن آزمایشگاه بازیابی و محیط تمیز و استاندارد کلاس ۱۰۰ برای هارددیسک ها خدمات بازیابی سرور DELL را به سراسر کشور ارائه می کنند.

مهندسین رسانه افزار در ابتدا از هارددیسک های معیوب یک نسخه Image تهیه کرده و در راستای تهیه این کپی فیزیکال ممکن است هر گونه تعمیر یا رفع عیوبی که باعث آسیب دیدن فیزیکی هارددیسک شده باشد را انجام داده تا مجموعه دیسکهای آرایه کامل شود.

 بازیابی سرور DELL  دارای مشکل RAID 

سرورهای POWER EDGE از انواع پیکر بندی RAID  استفاده میکنند اما RAID 5 از همه مهمتر و پر مصرف تر است . و داشتن یک بلوک توازن دیتا که در تمام دیسک های در حال چرخش است جلوی از کار افتادن آرایه را در موقع خرابی یک هارددیسک میگیرد و اگر یک هارد دیسک نتواند کار کند سرور DELL از کار نمی افتد و داده ها را از دست نخواهید داد و کارت RAID در حالت  Degraded بکار ادامه میدهد. و سرور بدون هیچ گونه وقفه ای به سرویس دهی ادامه میدهد

اما در صورتیکه دیتای فضای داخل بلوک های توازن یا parity مشکل داشته باشد یا بیش از یک هارددیسک FAIL یا خراب شود در آنصورت ولوم یا لاجیکال درایو آرایه FAIL میشود و در واقع آرایه یا RAID شکسته خواهد شد که این رایج ترین مورد از دست دادن داده ها و نیاز به اقدام به بازیابی سرور DELL است.

 

بازیابی انواع RAID سرورهای دل

ما بازیابی اطلاعات را برای تمام پیکربندی های RAID  روی POWER EDGE ارائه می کنیم :

 • RAID 1 یا آینه ای
 • RAID 0 – Stripe  یا سری
 • RAID 5
 • RAID 6
 • و همه انواع RAID های دیگر

 

فرایند بازیابی RAID سرور DELL

در حالیکه چندین درایو در حالت off line رفته اند و RAID شکسته شده است و اطلاعات شما مهم است آنها را برای یک بازیابی اطلاعات حرفه ای به ما واگذار کنید.

در این مرحله همه هارد دیسکهای معیوب را روی هارددیسکهای نو کلون یا فیزیکال کپی میکنیم  و به احتمال زیاد حداقل یک هارد دیسک درایو معیوب در RAID شما وجود دارد که دارای بخش های خراب و بدسکتور است و به سختی ممکن است بشود از آن یک کپی تهیه کرد اما اگر به هر دلیل امکان تهیه کپی از دیسک نباشد احتمالاً نیاز دارد به خدمات و تعمیرات حرفه ای و سخت افزاری یا حتی جراحی هارددیسک برای آنکه به وضعیتی برسیم که بتوانیم داده های آن هارددیسک را استخراج کرده و یک نسخه کپی فیزیکال  یا کلون تهیه کنیم.

پس از تهیه یک نسخه کامل  از دیسک خراب کارشناسان ما اقدام به تهیه یک پیکربندی مشابه آنچه شما روی سرور Dell داشته اید می کنند و یک آرایه مجازی مشابه آن میسازند . در این روش داشتن جزئیات پیکربندی قبلی از جمله آفست ها – Offset  یا Stripe و غیره برای ساخت این پیکربندی جدید لازم است. برای کارشناسان حرفه ای با دیدن دیتای  روی دیسک ها تشخیص این اجزای RAID به راحتی ممکن است در مواردی که تعداد دیسک ها زیاد باشد کارشناسان شرکت رسانه افزار به کمک برنامه های نرم افزاری تولید شده توسط مهندسین برنامه نویس رسانه افزار بسیار سریع و کامل امکان تشخیص این پیکر بندی را خواهند داشت و این ابزارهای ویژه تا حد بسیار زیادی به سرعت بخشیدن به روند بازیابی کمک خواهند کرد. در حالیکه نرم افزارهای خارجی که قابلیت تشخیص خودکار تنظیمات آرایه را دارند به ندرت و تقریبا هرگز درست کار نمیکنند.

در نهایت از آرایه مجازی ساخته شده توسط نرم افزار شرکت رسانه افزار داده های آرایه استخراج شده و بازیابی سرور DELL با موفقیت به اتمام میرسد.

اما هرگز نباید تلاش کنید که داده های بازیابی شده را به روی درایویی که بازیابی کرده اید کپی کنید ، هرگونه نوشتن اطلاعات روی درایوهای شما بویژه اگر تنظیمات RAID صحیح نباشد داده های شما را از بین خواهد برد.بنابر این لازم است در این شرایط یک هارد دیسک با ظرفیت برابر با حجم اطلاعات آرایه تهیه شود تا داده های مهم داخل آن ذخیره شود. ما می توانیم یک کپی فیزیکال  یا کلون و Image از کل آرایه نیز بوجود آورده که بعدا پس از باسازی آرایه وتعویض هارددیسک های خراب اگر لازم باشد برای راه اندازی مجدد سرور استفاده شود.

بازیابی RAID سرور DELL سرجای خود

در مواردی نیز بسته به مشکل هارددیسکها یا پیکر بندی آرایه ها و نوع آنها ممکن است اصلاح تنظیمات آرایه روی خود سرور و کارت کنترلر صورت بگیرد و سرور به شکل اولیه خود بازسازی شده و سیستم عامل بالا آمده یا مجدد راه اندازی و قابل استفاده شود.

پس از تست سلامت دیتای کپی شده از آرایه مجازی ساخته شده توسط کارشناسان رسانه افزار و اطمینان کامل از لیست داده ها توسط مشتریان و کاربران ما یک آرایه جدید با استفاده از دیسک های قدیمی و سالم که هنوز در شرایط مناسب هستند و با هارد درایوهای جدید و نو ایجاد میکنیم سپس دیتا را روی آرایه جدید کپی میکنیم که اگر یک تصویر فیزیکال یا Image از آرایه تهیه شده باشد ممکن است در صورت مخدوش نشدن سیستم عامل در زمان بروز مشکل و با کپی آن Image روی آرایه جدید سرور کماکان بالا آمده و قابل استفاده کاربران باشد.

 

 

معایب کنترلر RAID درسرور های Dell

کمپانی Dell به عنوان یک تولید کننده اصلی لپ تاپ و دسکتاپهای با کیفیت نام تجاری و برند خود را که میلیونها نفر به آن متکی هستند از سایر برندها متمایز کرده است. اما در سرورهای کوچک این شرکت به کیفیت و ویژگیهای سخت افزاری در حد استاندارد اکتفا شده و کارتهای کنترلر RAID که در سرورها از آن استفاده میشود گاهاً از شرکتهای دیگر مثل Adaptec و غیره است.یا از کارتهای کنترلر های LSI و یا Re brand شده استفاده می کند که نسبت به سایر برندهای بزرگ دیگر زمانیکه قابلیت اطمینان مورد نیاز برای ذخیره سازی خیلی مهم است ، آنها اغلب کم می آورند.

خرابی چندین هارددیسک یا Fail  شدن همزمان

چندین هارد RAID هم زمان با هم آفلاین میشود

مشکل این کنترلرهای RAID معمولاً پس از قطع برق اتفاق می افتد. و سرور بدلایل ناشناخته چندین هارد درایو را بعنوان خراب و Fail معرفی می کند و آنها را آفلاین می کند و در حالی که در بسیاری از موارد هارددیسک ها  یا اطلاعات در هارددیسک ها مشکلی ندارند اما کنترلر اجازه نمی دهد که انان به آرایه برگردند. اگر تنها یک درایو این مشکل را داشته باشد معمولاً با جایگزینی ساده می توان آرایه را مجدد بازسازی کرد ولی اغلب بیش از یک درایو و بطور همزمان معیوب نشان داده میشوند و آرایه توسط کنترلر  RAID امکان بازسازی را ندارد .

در واقع به نظر میرسد که این اشکال در فریم ویر یا میان افزار کارت RAID  است که با روشن کردن حافظه کش رایت تشدید میشود اما آنهایی که سرورهای دل Dell را می پسندند اعتقاد دارند که این بدلیل حساسیت بسیار بالای کارتهای RAID است اما به هر حال این حساسیت باعث میشود که RAID شکسته شده و Fail  شود.

 

شانس بازیابی سرور DELL در رسانه افزار

به ندرت رسانه افزار در بازیابی اطلاعات سروری ناکام می ماند شاید بتوان گفت کمتر از نیم درصد.  مگر به علت آسیب های فیزیکی هارددیسک ها یا دستکاری های ناشیانه قبل از ارجاع به رسانه افزار. در نظر داشته باشید تلاشهای شخصی شما میتواند وضعیت بازیابی اطلاعات شما را در بدترین حالت ممکن که دیگر امکان بازیابی ممکن نباشد قرار دهد. در واقع هر چه تلاشهای کمتری انجام شده باشد احتمال بازیابی سرور DELL و تمام داده ها بیشتر است. این مورد در بازیابی پایگاه داده ها و همچنین ماشینهای مجازی و سرورهای مجازی نیز صدق میکند.

ما در لحظه به لحظه بازیابی اطلاعات شما در کنار شما هستیم و در موارد فوری و اورژانسی ۲۴ ساعته سرویس بازیابی سرور DELL را ارائه خواهیم کرد. برای پشتیبانی فوری بایستی خدمات اورژانسی  ما را انتخاب کنید در اینصورت هزینه بازیابی اطلاعات بستگی به خرابی دیسکها و احیانا زمان تهیه Image و زمان حل مشکل دارد که در بررسی اولیه به شما اطلاع خواهد شد.