بازیابی SSD ها و درایو های هیبریدی

خدمات بازیابی SSD و درایو های هیبریدی

آیا به بازیابی SSD  درایو خود نیاز دارید؟ اطلاعاتتان را که در Solid State Drive  بوده از دست رفته و بهیچ وجه نمی توانید از بازیابی SSD  و اطلاعات داخل اس اس دی درایو صرف نظر کنید، خدمات بازیابی SSD  رسانه افزار می تواند بهترین گزینه و راه حلی مناسب برای وضعیت شما باشد.

در مقایسه با هارد دیسک ها یا HDD ، درایو حالت جامد یا همان SSD تنها با اجزای الکترونیکی ساخته شده است و این باعث می شود که به طور قابل توجهی مقاوم تر باشد، و سرعت نوشتن و خواندن به طور قابل توجهی بالاتر و درایو بسیار سریعتر باشد . به همین دلیل SSD ها در راهکارهای RAID و جهت نگهداری پایگاه داده یا دیتا بیس ها به طور روز افزون استفاده می شوند.

SSD_recovery

SSD_recovery

بازیابی درایو SSD  یا حالت جامد

اگر چه معمولا برای  بازیابی SSD آزمایشگاهی با اتاق تمیز لازم نیست، اما در موارد جدی، تراشه های حافظه باید هریک جداگانه با جدا کردن لحیم کاریها با سخت افزارهای مخصوص طراحی شده برای اینکار خوانده شوند. سپس داده های خام تراشه های حافظه را می توان بر اساس الگوریتم های خاصی ادغام کرد و در نهایت به دیتای کاربر رسید .

رمزنگاری سخت افزاری در SSD ها

بزرگترین مشکل بازیابی اطلاعات در درایوهای حالت جامد این است که در مدل های خاص، تولید کنندگان تراشه اطلاعات را به طور پیش فرض رمزگذاری می کنند. شما به عنوان یک مشتری یا کاربر حین استفاده متوجه این امر نمی شوید. این رمزگذاری یا رمزگشایی باعث می شود که بازیابی SSD ها پیچیده تر شود، زیرا داده های خام هنوز قابل استفاده و خواندن نیستند، بلکه باید ابتدا داده ها  رمز گشایی شوند.

 

سوالات متداول درباره SSD ها :

ما اغلب سوالاتی در مورد بازیابی اطلاعات درایوهای SSD و رسانه های ذخیره سازی فلش مثل  فلش USB، و کامپکت فلش و Smart Media و غیره میشنویم .تعدادی ازاین سوالات متداول را همراه با پاسخ ها در اینجا برای شما قرار داده ایم .

  • رسانه های ذخیره سازی HDD به سختی درایوهای SSD رایج نیستند، درست است؟

ما روزانه در مرکز بازیابی اطلاعات رسانه افزار درایوهای  SSD  کمتری دریافت می کنیم. اما در مقایسه با هارد دیسک های معمولی، SSD ها خیلی کمتر استفاده می شوند، پس دلیل آن به طور قطع این است که آنها به اندازه هارد دیسک مورد استفاده قرار نمی گیرند. با این حال، روند مصرف رو به رشدی وجود دارد. به طور کلی، ظرفیت تحمل  SSD ها نسبت به هارد درایوهای معمولی خیلی بالاتر است، اما این قطعات الکترونیکی نیز می توانند خراب شوند.

  • آیا می توان داده ها را از درایوهای حالت جامد یا حافظه ی فلش بازیابی کرد؟

بله حتما ! با این حال، این روش به طور قابل توجهی نسبت به بازیابی اطلاعات از هارد دیسکهای  معمول ، که اغلب نیاز به اقدامات مکانیکی در اتاق تمیز دارد متفاوت است . برای SSD معیوب و دیگر رسانه های ذخیره سازی فلش، تراشه های حافظه معمولا از رسانه جدا می شوند. سپس تراشه های حافظه با سخت افزار های ویژه خوانده می شوند.

  • آیا بازیابی اطلاعات رسانه ی فلش و رسانه های ذخیره سازی درایو حالت جامد گران است؟

در مقایسه با بازیابی اطلاعات از هارد دیسک ها ، بازیابی اطلاعات از درایوهای  SSD  با قیمتهای مشابهی انجام  میشود. این امر به این دلیل است که برای آماده سازی و خواندن حافظه ی تراشه ها، کارهای زیادی نیاز است.

یکی از گران ترین مراحل در بازیابی اطلاعات رسانه ی فلش، ترکیب بلوک های حافظه با هم است که با آن می توان سیستم فایل را سالم  بازسازی کرد.در نتیجه بازیابی اطلاعات فلش درایوها یا  USB ، کارت های کامپکت فلش و غیره معمولا به دلیل کم بودن تعداد تراشه های حافظه، ارزان تر است.

 

SSD_DATA-RECOVERY

SSD_DATA-RECOVERY

خدمات بازیابی SSD توسط رسانه افزار

آیا شما یک SSD معیوب و با اطلاعات غیر قابل دسترس دارید؟ ما می توانیم به سرعت اطلاعات مربوط به در ایو Solid State شما را برایتان بازگردانیم، بنابراین می توانید بلافاصله به فایلهای خود دسترسی داشته باشید.
با تلفن ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان استفاده کنید .

۰۲۱-۵۷۸۶۴