بازیابی اطلاعات SAN Dell با موفقیت تمام

آقای مهندس دلیری عضو هیات مدیره رسانه افزار و کارشناس بازیابی اطلاعات در مورد بازیابی SAN DELL که طی چند روز اخیر در شرکت رسانه افزار صورت گرفته بود چنین عنوان کرد :

این داستان یک نمونه از موارد بازیابی اطلاعات در تجهیزات ذخیره سازی است که بطور معمول در مرکز بازیابی اطلاعات رسانه افزار انجام میگیرد.
این بار یک دستگاه SAN ساخت شرکت ” دل ” از سری MD3000 که دارای یک LUN سیزده ترابایتی با فایل سیستم NTFS و حاوی اطلاعات آرشیو شرکت تدارک نرم افزار بود که باید بازیابی میشد .
مشکلی که با آن روبرو بودیم مثل اکثر مواقع از دست رفتن اطلاعات بدلیل خرابی دیسکها بود که منجر به شکستن RAID شده بود .
دستگاه با ۱۵ عدد هارد دیسک سری ES با رابط SATA و ظرفیت ۱ ترا بایت و RAID 5 و یکعدد هارد Spare کانفیگ شده بود که هنگام ارجاع جهت بازیابی اطلاعات جمعا سه عدد هارددیسک خراب داشت که برای بازیابی یکی از آنها که بشدت آسیب دیده بود. ناچار به جراحی دیسک شدیم که متاسفانه سطح پلاترها دچار خراشیدگی شدید شده بود ولی بازیابی اطلاعات از سایر هارددیسکهای خراب به نتیجه رسید. در نهایت عملیات بازیابی با موفقیت کامل اجرا شد و اطلاعات صد در صد سالم بازیابی شدند و به فضای امنی منتقل و تحویل مالک دیتا گردید .

وی همچنین خاطر نشان کرد ، خوشبختانه قبل از اینکه دستگاه به شرکت رسانه افزار برای بازیابی تحویل داده بشود دستکاری نشده بود و بهمین دلیل سرعت عمل در مراحل تشخیص و بازیابی بالا بود و خیلی سریع دیتا بازیابی گردید ولی زمان لازم برای انتقال دیتا آنهم با این حجم بیش از حد انتظار بود .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *