بازیابی اطلاعات VMware , ESX

بازیابی اطلاعات VMware

مجازی سازی پیچیدگی های عملیات بازیابی اطلاعات را بیشتر می کند. هنگامیکه نیاز به بازیابی اطلاعات از یک سیستم مجازی مانند VMware دارید، بهتر است برای این کار افرادی که تجربه و سابقه کار لازم را دارند انتخاب کنید. مهندسین متخصص بازیابی اطلاعات ما بیش از ۱۰۰۰ مورد بازیابی اطلاعات سیستم های مجازی را با موفقیت به انجام رسانده اند.

بازیابی اطلاعات VMware

مهندسین “ویرا رسانه افزار” با دسترسی به ابزارهای تخصصی و اتکا به تجربه و دانش روز دنیا میتوانند هر آرایه RAID یا سرور مجازی را درمان و بازیابی نمایند.

 

با ما تماس بگیرید : ۳-۸۸۹۷۴۶۷۲ مشکل خود را بگویید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

آیا شما از آخرین نسخه VMware استفاده می کنید و نیاز به بازیابی اطلاعات دارید؟ تیم مهندسین ما به دقت و به صورت تخصصی (حرفه ای) با VMware یا روی ماشین های مجازی کار می کنند و با توجه به ساختار VM ها و همچنین مهندسی معکوس عملکرد VM ها اقدام به بازیابی های موفق در این مورد پرداخته اند و ابزارهایی را برای تسریع و بهبود نتیجه عملیات بازیابی این موارد تولید نموده اند.

بازیابی اطلاعات از تمامی مجازی سازها :

ویرا رسانه افزار متخصصان و کارشناسان بازیابی اطلاعات هستند که موفقیت در بازیابی اطلاعات ماشین مجازی ، سرور یا سیستم شامل موارد ذیل را برای شما در دسترس تر و نزدیکتر می کنند :
• زیر ساخت های مجازی : VMware ، Citrix ، Linux XEN ، Oracle VM
• فایل سیستم های مجازی: HFS، EXTS ، FAT ، NTFS ، VMFS و غیره
• برای دریافت لیست کامل سیستم ها و انواع فایل های قابل بازیابی با ما تماس بگیرید : ۳-۸۸۹۷۴۶۷۲

رایج ترین عوامل از دست رفتن اطلاعات در سیستم های مجازی :

• فرمت مجدد VMware
• خرابی فایل های دیسک مجازی ( VMDK )
• خرابی ولوم های VMFS
• پاک شدن فایل های دیسک مجازی ( VMDK )
• معیوب شدن فایل سیستم
• ایرادات فیزیکی

نکاتی برای سناریوهای رایج در بازیابی اطلاعات VMware :

۱. پاک شدن یا از دست رفتن ماشین مجازی VMDK
۲. معیوب شدن VMFS Metadata یا از دسترس خارج شدن Datastore
۳. خرابی مکانیکی به وجود آمده در Storage/RAID
۴. ایراد در سیستم عامل داخلی

۱- پاک شدن یا از دست رفتن ماشین مجازی VMDK

اگر با مشکل از دست دادن اطلاعات برخورد کرده اید ، ابتدا هرگونه اطلاعاتی که درباره ماشین مجازی پاک شده یا گم شده دارید ثبت کنید. داده های مربوط شامل: اندازه (سایز) دیسک مجازی ، Thin یا Thick بودن VM ، نام ماشین مجازی ، فایل سیستم داخلی و نوع داده های موجود.
در اقدام بعدی ، تا حد امکان عملیات خواندن و نوشتن در Datastore آسیب دیده را کاهش دهید. اگر Datastore شامل ماشین های مجازی Thin فعال می باشد حتما در اسرع وقت آنها را خاموش کنید. بنابراین قبل از اینکه ماشین های مجازی فعال یا Data Store آسیب دیده را جابجا یا ذخیره کنید با یک فرد متخصص در بازیابی اطلاعات صحبت کنید. شما ممکن است ناخواسته پیچیدگی های بازیابی اطلاعات VMware را افزایش و همینطور شانس بازیابی اطلاعات را کاهش دهید.
در مواردی که Snapshots یک VM از دست رفته یا پاک شده است ، آن را روشن نکنید. و اگر ماشین (دستگاه) درحال کارکردن است ، در اسرع وقت آن را خاموش کنید.

۲- معیوب شدن VMFS Metadata یا از دسترس خارج شدن Datastore

برای کم کردن مشکلات ، هرگز سعی نکنید یک Data Store جدید ایجاد کنید و اگر در حال جستجو کردن LUN خودتان هستید ، مطمئن شوید که دسترسی شما به صورت Read only باشد.

۳- خرابی مکانیکی به وجود آمده در Storage/RAID

هرگز یک درایو Fail را با یک درایوی که قسمتی از یک سیستم RAID قبلی است جایگزین نکنید.
همیشه قبل از جایگزینی یک درایو ابتدا آن را Zero و سپس از آن استفاده می نماییم. اگر درایو صداهای مکانیکی غیر معمول دارد، فورا آن را خاموش کنید و از متخصصین کمک بگیرید. در محیط سرور فیزیکی ، جدا کردن یک درایو با آسیب فیزیکی روشن (درحال استفاده) احتمال آسیب بیشتر را افزایش می دهد و بطور قابل توجهی شانس بازیابی کامل اطلاعات را کاهش می دهد.
نکته : قبل از اینکه هاردها را از سیستم جدا کنید ، روی دیسک ها با توجه به جایگاه دیسک ها در آرایه ی RAID ، روی دیسک برچسب بزنید.

اگر سیستم RAID وسط فرآیند بازسازی (Rebuild ) متوقف شود، سعی نکنید که مجددا عملیات بازسازی (Rebuild ) را اجرا کنید. هرگز ماشین های مجازی را به یک RAID و یا از یک RAID مشکوک جا به جا نکنید، و اگر نیاز به خاموش کردن و یا افزایش توان سخت افزار RAID دارید، قبل از آن مطمئن شوید همه ماشین های مجازی (VMS) و هاست های VMware به شکل صحیح خاموش شده باشند.

۴- ایراد در سیستم عامل داخلی

زمانیکه OS داخلی ایراد دارد ابزارهای ترمیم Volume ( مانند ScanDisk – ChkDsk ) یا ابزارهای Defragment را در دیسک های مجازی خراب مشکوک اجرا نکنید زیرا این کار می تواند مشکلات را تشدید کند.
اگر متوجه شدید که بیشتر از یک ماشین مجازی دچار خرابی شده اند این موارد ممکن است اشاره به این مطلب باشد که یک مشکل در سطح Storage به وجود آمده است. در این صورت در اسرع وقت ماشین ها را خاموش کرده و از یک متخصص حرفه ای در بازیابی اطلاعات VMware مشاوره بگیرید.