بازیابی اطلاعات هارد دیسک اکسترنال

بازیابی اطلاعات هارد دیسک اکسترنال

از اوایل سال ۲۰۰۰، دارندگان کامپیوترها از هاردهای اکسترنال به عنوان یک ذخیره ساز ثانویه سریع و قابل اعتماد برای پشتیبان گیری (backup ) اطلاعات استفاده کرده اند. هارد درایوهای اکسترنال معمولاً در استانداردهای ۲.۵ اینچ و یا ۳.۵ اینچ در یک محفظه ساده با پورت های خارجی هستند که از این طریق به کامپیوتر های رومیزی یا لپ تاپ (معمولاً از طریق USB ) متصل میشوند.

بازیابی اطلاعات هارددیسک اکسترنال

در ویرا رسانه افزار، ما هر سال هزاران مورد تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد دیسک اکسترنال شامل هارد برندهایی مانند سیگیت (Seagate) مکستور (Maxtor) ، فوجیتسو (Fujitsu) ، وسترن دیجیتال (Western Digital) ، Iomega ، Dell ، IBM ، Sony ، Buffalo و موارد دیگر را انجام می دهیم . مهندسین ما با انواع مختلف خرابی ها و اتفاقاتی که در حین انجام عملیات ریکاوری این دستگاه ها ممکن است بوجود بیاید آشنا هستند.

هنگامیکه یک هارد اکسترنال خراب میشود ، شما نیاز به یک مرکز بازیابی اطلاعات واجد شرایط دارید که چالش های بالقوه ریکاوری اطلاعات هارد اکسترنال را بشناسد و درک صحیحی از این موارد داشته باشد. با توجه به اینکه ده ها شرکت، تولید کننده این دستگاه ها ( هاردها) هستند، و هرکدام از این هاردها و شرکتها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند، همین موضوع می تواند خدمات حرفه ای بازیابی اطلاعات را پیچیده کند.

به عنوان مثال ، بسیاری از هارد دیسکهای جدید با استفاده از نرم افزار همراه آنها بطور اختصاصی برای پشتیبان گیری (backup گیری) طراحی شده اند و به صورت اتوماتیک در بازه زمانی مشخص فایلهای انتخاب شده کاربر را بر روی هارد دیسک اکسترنال کپی می کنند. بعضی از هاردهای اکسترنال به گونه ایی درایوها را قرار داده اند و به کاربر این امکان را میدهد که چندین گزینه قالب بندی را انتخاب نماید، البته اگر محفظه ( enclosure ) خارجی شامل دو یا بیشتر از دو هارد اینترنال و شامل گزینه های RAID باشد.

 

دلایل از دست رفتن اطلاعات هارد اکسترنال

سه نوع دلیل اصلی برای خرابی هارد دیسک  اکسترنال وجود دارد که میتواند منجر به از دست رفتن اطلاعات شود که عبارتند از:

خرابی فیزیکی : از آنجایی که قطعات هارد دیسک ها با سرعت بالایی در حرکت هستند، این مسئله میتواند سبب شود عمر هاردها کمتر و قابل اعتماد بودن آنها کاهش پیدا کند. عملکرد یک هارد دیسک بدین صورت است که هارد بر روی سطح پلاترها ( Platter ) حرکت کرده و عملیات خواندن/ نوشتن را انجام میدهد و اطلاعات شما را در مناسبترین شرایط و زمان ذخیره میکند. هد ها ممکن است با پلاترها تماس داشته باشند که اغلب این تماس همراه با صدای کلیک ( click ) یا صدای غژ غژ میباشد، اما کاربران ممکن است در هاردهای اکسترنال که بعضی از موارد آنها به خوبی عایق بندی شده اند و همچنین هارد داخل محفظه ای (Box ) قرار دارد این صدا ها را نشنوند.

پلاترها داخل هارد دیسک میچرخند و این حرکت توسط موتور کنترل میشود وگاهاً ممکن است این عملکرد موتور دچار نقص و موتور قفل ( lock ) شده و مانع خواندن/ نوشتن صحیح و معمول هارد شود. یکی دیگر از مشکلات هاردها بدین صورت است که بازوهای محرک نگهدارنده هد خواندن/ نوشتن ممکن است دچار آسیب شود. با توجه به دقت فوق العاده تکنولوژی جدید هاردها، حتی یک خطای جزیی می تواند بطور کامل دسترسی کاربر به اطلاعات خود در کامپیوتر را متوقف نماید.

در ویرا رسانه افزار ما همه خرابی ها و مشکلات فیزیکی بوجود آمده هاردها را در Cleanroom Class 100 که یک محیط تخصصی است تعمیر و بازیابی می نماییم تا مانع از ورود ذرات و آلاینده ها به داخل هارد و تماس آنها با پلاترها و اجزاء داخلی هارد اکسترنال میشود. ما آسیبهای فیزیکی تمامی رسانه های شما را بدون هیچ ریسکی تعمیر و ریکاوری می نماییم.

خرابی های الکترونیکی : بعضی از هاردهای اکسترنال دچار خرابی فن میشوند، یا کاربران کامپیوتر به راحتی فراموش میکند که از یک محافظ برق استفاده کنند و کابل برق را به این محافظ متصل کنند زیرا این محافظ ها از رسانه در برابر بروز نوسانات برق محافظت میکنند. اگر یک خرابی الکترونیکی برای هاردهای اکسترنال بوجود بیاید، ممکن است باعث از کارافتادگی کامل یا وقوع یک پیغام خطا شود، منوط به اینکه کدامیک از اجزای هارد اکسترنال دچار خرابی شده باشد.

خرابی الکترونیکی هارد اکسترنال بطور بالقوه رایجترین عامل خرابی و آسیب های فیزیکی هارد دیسک میباشد و فقط باید توسط متخصصان باتجربه بازیابی اطلاعات عملیات ریکاوری آنها انجام شود.

خرابی های منطقی :هاردهای اکسترنال ممکن است بعلت آسیب دیدگی ، حذف تصادفی یا سایر خطاهای غیر فیزیکی، که در سیستم طبقه بندی خطاهای منطقی (logical )، در نظر گرفته شده است اطلاعاتشان را از دست بدهند.

قابلیت ریکاوری اطلاعات آسیب های منطقی هاردهای اکسترنال متفاوت است. اگر شما متوجه فقدان یا از دست رفتن فایلها یا پیغام آسیب دیدگی اطلاعات (Data Corruption ) را مشاهده کردید این عوامل میتواند نشان دهنده بروز یک خطای منطقی باشد، در این شرایط در سریعترین زمان ممکن هارد دیسک اکسترنال خود را خاموش کنید تا از رونویسی (overwrite) اطلاعات جلوگیری کنید.

برای ارزیابی رسانه ها و یا اطلاعات بیشتر با تیم خدمات مهندسی ما تماس بگیرید.
۳ – ۸۸۹۷۴۶۷۲ ۰۲۱ ، ۱ – ۸۸۹۷۷۹۶۰ ۰۲۱ ریکاوری هارددیسک اکسترنال شماره تماس

بررسی و عیب یابی رایگان برای بازیابی اطلاعات هارد دیسک اکسترنال

صرفنظر از سناریوی خرابی هارد دیسک شما، مهندسین بر طبق روش مدون برنامه ریزی شده دستگاه را بررسی کرده و تخمینی از وضعیت موجود ارائه میدهند. ما ابتدا قبل از شروع به ریکاوری موردکاری ابتدا دستگاه شما را بصورت کاملاً رایگان بازبینی و عیب یابی کرده و یک گزارشی از رسانه شما خدمتتان ارائه میگردد. شما میتوانید از شانس بازیابی هارد اکسترنال خود و میانگین بازه زمانی و هزینه انجام کار مطلع شوید.

ما علاوه بر خدمات ریکاوری هاردهای اکسترنال و قابل حمل، تعمیرات و بازیابی سایر دستگاههای اکسترنال از جمله میکرو درایوها، USB درایوها، فلشها و موارد دیگر را هم انجام میدهیم . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از خدمات با ما تماس بگیرید.

چالشهای بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

برخی از عوامل موثر در بازیابی اطلاعات موفقیت آمیز هارد اکسترنال عبارتند از:

فایل سیستم :بسته به سیستم عاملی که شما در کامپیوتر خود استفاده میکنید، شما ممکن است هارد اکسترنال خود را در فایل سیستمهای مختلفی از جمله FAT32 ، EXFAT ، NTFS ، HFS+ ، EFS و XFS و یا سایر فایل سیستم ها فرمت کرده باشید. مهندسین ما تجربیات زیادی در بازیابی تمام انواع فایل سیستمها و سیستم عاملهای مختلف مانند  Windows ، Mac OS ، Linux و Unix و … دارند.

ما ابزارهای اختصاصی طراحی کرده ایم که می توانیم با استفاده از آنها فایل سیستم را مورد آنالیز قرار داده و بررسی و عیب یابی دقیق از فایل سیستم بدست بیاوریم ، به عنوان نتیجه عملکرد، ما بالاترین میزان موفقیت بازیابی هاردهای اکسترنال را ارائه می دهیم.

ظرفیت هارد دیسک : بعضی از هاردهای اکسترنال جدید ظرفیت ذخیره ۲TB و یا بیشتراز ۲TB را دارند. اغلب بازیابی اطلاعات در هاردهای با ظرفیت بالاتر دشوارتر میباشد زیرا با توجه به آسیب دیدگی های شدید هارد در ظرفیت های بالاتر هارد باید با مجموعه خرابی هایی که دارد زمان بیشتری در شرایط کاری قرار بگیرد. مهندسین ما با رویکرد دقیق همیشه ابتدا یک کپی فیزیکال بایت به بایت (Image) از هارد اکسترنال آسیب دیده میگیرند و پس از آن با استفاده از ابزارهای نرم افزاری خود شروع به رفع ایرادها می نمایند. ما میتوانیم همه هاردهای اکسترنال در تمامی ظرفیت ها را ریکاوری نماییم بدون اینکه آسیبی به رسانه وارد شود.

ما همچنین ابزارهای بازیابی فیزیکی در اختیار داریم که به ما این امکان را میدهد تا تمامی هاردها در تمامی اندازه ها – اندازه فیزیکی هارد – شامل هاردهای رومیزی ۳.۵ اینچی،  هاردهای لپ تاپی ۲.۵ اینچی را جراحی ، تعمیر و بازیابی نماییم.

علائم خرابی : همانطوریکه در بالا ذکر شد سناریوهای خرابی بر میزان شانس بازیابی اطلاعات تاثیر میگذارد. برای ترمیم و جراحی تمامی هاردهای اکسترنال و جهت جلوگیری از هرگونه آسیب های بیشتر به رسانه ها مستلزم این میباشد که عملیاتهای مذکور در Cleanroom Class 100 دارای تائیدیه های معتبر انجام شود.

ویرا رسانه افزار برای تعمیر و بازیابی هر موردکاری از تیمهای مهندسی با تجربه استفاده میکند. اگر برای هارداکسترنال شما مشکلات لاجیکالی ( منطقی ) بوجود آمده یا دچار خرابی شدید موتور شده است، ما این امکان را داریم تا ابزارها و تجربه مان را برای رساندن شما به بهترین نتایج موفقیت آمیز بازیابی اطلاعات بکار بگیریم.

 

گواهینامه های خدمات بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال رسانه افزار

ویرا رسانه افزار دارای گواهینامه های مرتبط بازیابی و تعمیر هارد اکسترنال بوده است که بیش از سایر مراکز ریکاوری در سراسر کشور میباشد. ما قابل اطمینان ترین و بالاترین درصد بازیابی را در سریعترین زمان ممکن در هر مورد کاری به شما ارئه می دهیم.

گواهینامه های ما عبارتند از:

  • اولین و تنها مرکز بازیابی اطلاعات دارای گواهینامه تائید صلاحیت ” سمتا”

  • گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO 27001: 2013- ISMS

  • گواهینامه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات ISO 27001: 2005- ISMS

  • گواهینامه مهارت بازیابی اطلاعات فیزیکال HDRC

  • گواهینامه Cleanroom Class 100

  • گواهینامه های تائید تجهیزات جراحی دیسک – تعویض هد

  • گواهینامه های تجهیز جراحی دیسک – میز کار

  • گواهینامه های تجهیز جراحی دیسک – تعویض پلاتر

  • گواهینامه های تجهیز جراحی دیسک – راه انداز موتور

همچنین ویرا رسانه افزار خدمات بازیابی اورژانسی (۲۴/۷/۳۶۵ ) را برای هاردهای اکسترنال ارائه میدهد. ما بسیاری از موارد ریکاوری اورژانسی را در یک روز کاری و بطور کامل انجام میدهیم.

آیا شما نیاز به سرعت ، امنیت ، قابل اطمینان بودن ، هزینه مناسب یا همه این موارد را دارید؟ ویرا رسانه افزار بهترین گزینه برای بازیابی اطلاعات حرفه ای هارد اکسترنال می باشد.