بازیابی فیلم دوربین های کانن : 

بازیابی فیلم های دوربین های دیجیتال  از کارتهای حافظه نیز از جمله سرویس هایی است که در رسانه افزار ارائه می شود. و بازیابی فیلم ها و عکس ها ی انواع دوربین های دیجیتال در شرکت رسانه افزار قدمتی طولانی و برابر با عمر دوربین های دیجیتال و کارتهای حافظه دارد .

 

بازیابی فیلم کانن از کارت حافظه

بازیابی فیلم کانن از کارت حافظه

نرم افزارهای بازیابی اطلاعات

بازیابی فیلم های برخی دوربین های دیجیتال کانن از روی کارت حافظه CF و SD تاکنون با نرم افزارهای بازیابی اطلاعات خارجی ممکن نیست. گرچه این نرم افزارهای بازیابی اطلاعات در مواردی در بازیابی عکس دوربین دیجیتال از روی کارت حافظه موفق هستند یا گاهاً در بازیابی فیلم ها از روی هارد دیسک ها ممکن است موفق باشند اما در بازیابی فیلم های دوربین کانن از کارت های حافظه که معمولاً کارتهای CF و SD  هستند کارایی ندارند و موفق نیستند .

نرم افزار بازیابی فیلم  رسانه افزار :

بنا به دلایل فوق شرکت رسانه افزار بر آن شد که با تکیه بر توان مهندسین خود نسبت به تهیه نرم افزار مختص این مشکل اقدام کند و با موفقیت کامل نرم افزاری تولید کرد که قابلیت بازیابی فیلم های دوربین های DSLR کانن را دارد. نرم افزاری که نمونه خارجی مشابه نداشت و هنوز هم ندارد و به جراٌت می توان گفت که اولین نرم افزاری است که در دنیای بازیابی اطلاعات این قابلیت را دارد.

نحوه ذخیره سازی فیلم های کانن DSLR روی کارتهای حافظه با نحوه ذخیره سازی عادی فیلم ها دوربین های دیگر روی کارتهای حافظه متفاوت است و به دلیل نحوه ی متفاوت ذخیره سازی فیلم ها که عمدتاً با فرمت های MOV و MP4 انجام می شود روش بازیابی آنها نیز در صورت بروز مشکل برای فایل سیستم کارتهای حافظه کاملاً متفاوت است .

از دو فرمت فوق فایلهای MOV از فشردگی کمتر و ذخیره سازی ساده تری برخوردارند و در مواردی که فرمت شده یا پاک شده باشند از کارتهای حافظه ساده تر بازیابی می شوند اما به دلیل آنکه فضای بیشتری روی کارت حافظه حین فیلم برداری استفاده می کنند کمتر مورد استفاده فیلمبرداران قرار می گیرند .

فرمت MP4 از فشرده سازی بیشتری برخوردار است و به همین دلیل فضای کمتری اشغال می کند و برای فیلمبرداران محبوب تر هستند، اما فشرده سازی و ذخیره سازی آنها باعث می شود که بازیابی اطلاعات به نحو جدی مشکل تر باشد .

بازیابی در تمامی مشکلات فوق در مواردی حاد و جدی هستند که فایل سیستم روی کارت حافظه ازبین رفته باشد مانند موقعی که بهر  دلیل کارت CF ، SD  را فرمت یا فایلهای فیلم را پاک کرده باشیم. و در سایر موارد ممکن است مشکل آنچنان جدی نباشد از جمله بروز مشکل بر اثر بعضی از ویروسها یا پاک شدن پارتیشن روی کارت در صورتی که مجدد ساخته و فرمت نشده باشد .

 

عواملی که باعث از دست دادن فیلم ها می شوند؟ 

۱- حذف یا پاک کردن فیلمها

۲- فرمت کردن کارت CF یا SD

۳- آسیبهای ناشی از ویروس ها

۴- خرابی فایل سیستم کارتها

۵- پاک یا فرمت کردن و فیلمبرداری مجدد

۶- باز نشدن کارت و پیغام فرمت

 

بازیابی فیلم از کارت حافظه

بازیابی فیلم از کارت حافظه

در هنگام مواجه با مشکل کارتهای حافظ ( رم ) چه باید کرد؟

وقتی نشانه هایی از بروز مشکل برای کارتهای حافظه که اشتباهاً رم نیز خوانده میشوند و از دست رفتن اطلاعات شامل فیلم یا عکس دیدید  برای ریسک نکردن و ایمن نگه داشتن فایل های و از دست ندادن شانس بازیابی حتما ً موارد زیر را رعایت کنید .

بایدها و نبایدها هنگام بروز مشکل :

  • کارت حافظه را از دوربین خارج کنید و از فیلمبرداری یا عکاسی مجدد  بپرهیزید .

  • کارت حافظه را از کارتخوان یا کامپیوتر جدا کنید و از کپی کردن یا حذف اطلاعات دیگر خودداری کنید .

  • اگر کارت حافظه گوشی تلفن همراه شما بهر دلیل از دسترس خارج شد بلافاصله Micro SD را از گوشی خارج کنید .

  • اگر کارت حافظه شما خیس شد ، بگذارید در دمای اتاق کاملا خشک شود و سپس استفاده کنید

  • از فرمت کردن کارت حافظه اگر که ویندوز یا دوربین یا گوشی تلفن درخواست فرمت میکند اجتناب کنید .

  • از پاک کردن یا مهمتر از آن ، فرمت کردن کارت حافظه در داخل دوربین نیز بپرهیزید .

  • از اجرای برنامه ScanDisk ویندوز یا برنامه های مشابه مثل فرمان chkdsk جداً خودداری کنید .

  • از هر تلاشی برای خواندن ، بازیابی و یا تعمیر مموریها تحت هر شرایطی بپرهیزید و کار را به متخصص امر بسپارید .

.

 همین الان تماس بگیرید :

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر یا قیمت خدمات بازیابی انواع کارتهای حافظه از جمله SD , CF و …  و فیلم یا عکس دوربین دیجیتال یا موبایل خود همین الان با تیم خدمات مشتریان ما تماس بگیرید تا همین امروز مشکل تان را حل کنیم .

 ۰۲۱-۵۷۸۶۴

.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *