تکنولوژی بازیابی اطلاعات سرورها

دانش و تکنولوژی بازیابی اطلاعات سرورها در رسانه افزار

سرورها دستگاه ها و تکنولوژی ذخیره سازی تخصصی هستند و مهندسان بازیابی اطلاعات نیاز به تجهیزات تخصصی و تجربه و دانش خاص به منظور ارائه خدمات ایمن جهت بازیابی آنها دارند. و تیم بازیابی اطلاعات رسانه افزار با اتکاء بر دانش و تجهیزات روز دنیا می تواند داده ها را از هر سرور صرف نظر از اندازه و حجم ، سیستم عامل و یا هر سناریو خرابی بازیابی نماید.

ابزارهای سخت افزاری و تجهیزات :

لابراتوار تخصصی شرکت رسانه افزار با داشتن اتاق تمیز کلاس ۱۰۰ دارای استاندارد ISO 4 که به این منظور اختصاص دارد می تواند محیط ایزوله و کنترل شده ای را برای تعمیر هارددیسک سرورها و سایر رسانه ها فراهم کند تا متخصصین با خیال راحت به تعمیر و بازیابی آنها اقدام کنند – کلاس ۱۰۰ برای لامینار فلوها یا همان چیزی که اتاق تمیز نامیده میشود بدین معنی است که در هر فوت مکعب هوا ذرات معلق و آلاینده بیش از ۱۰۰ عدد نباشد و اندازه  آنها نیز از ۰/۰۳ میکرون کوچکتر باشد. و ما به منظور رعایت استاندارد ها ملزم به چکاپ منظم لامینار فلوهایمان و انجام ممیزی های سختگیرانه مربوط به آن هستیم.و علاوه بر آن مجموعه کاملی از ابزارهای جراحی دیسک و برخی ابزار های الکترونیکی و ابزار دقیق نیز جهت بازیابی اطلاعات توسط مهندسین ما بکار گرفته میشود .
ما مجهز به تجهیزات متنوعی از کارت های کنترلر RAID و مبدلهای میزبانی و تجهیزات ذخیره سازی برندهای مختلف با رابط یا اینترفیس های گوناگون هستیم تا خدمات بازیابی سرور ها سریع ، کارآمد و موثر ارائه گردد .

تولید ابزارهای نرم افزاری بومی :

درفعالیتهای بازیابی اطلاعات ما از ابزارها و نرم افزارهای پیش ساخته موجود در بازار استفاده نمیشود و توان مهندسین ما فراتر از محصولات بازیابی قابل خریداری می باشد. در حالیکه اکثر شرکتهای بازیابی اطلاعات وابستگی کاملی به نرم افزارها یا سخت افزارهای بازیابی اطلاعات پیش ساخته و تجاری دارند در صورتیکه رسانه افزار با قدمت بالای خود و بکارگیری دانش و تولید ابزارهای بومی همیشه پیشرو خدمات تخصصی بازیابی اطلاعات  و فناوری مرتبط با آن در کشورمان بوده است.

تهیه ابزار اختصاصی :

در بعضی از پروژه های بازیابی نیاز بوده  تا برنامه های کمکی و ابزارهای نرم افزاری بازیابی خاص آن مورد نوشته و تهیه شود که شرکتهای دیگر بازیابی اطلاعات معمولا از انجام چنین پروژه هایی عاجز هستند. نمونه ای از این پروژه ها ، بازیابی SAN مربوط به شرکت برق منطقه ای استان مازندران بود که ابزار مخصوص توسط مهندسین ما در شرکت تهیه و تولید شد و با کمک آن اطلاعات بطور کامل و بسلامت بازیابی گردید.

تکنولوژی مجازی سازی و سرورهای مجازی :

از دیگر ویژگی های ما بازیابی اطلاعات  ماشینهای مجازی از جمله VMware و سرورهای مجازی Hyper-v و Xen Server و بسیاری دیگراست  ما با استفاده از متخصصین با تجربه و متبحر دائماً بازیابی برای موارد حذف شده یا فرمت شده و درایوهای مجازی مخدوش شده و یا آسیب های منطقی را به انجام می رسانیم.