علایم خراب شدن هارد دیسک بر اثر ضربه یا به زمین افتادن :

 

خراب شدن هارد ‌بر اثر ضربه یا زمین خوردن معمولا ” بشکل بروز یا دچار بدسکتور شدن هارددیسک ، به وجود آمدن مشکل برای هد های خواندن و نوشتن هارددیسک  ، خراشیدگی سطح پلاتر یا صفحات دیسک ها و یا گیرپاژ کردن و در گیری یا جا خوردن یاتاقان های موتور گرداننده صفحات یا همان موتور اصلی یا حتی در شرایط حادتر خراشیدگی و فرو رفتگی در بدنه هارد و سایر موارد که همگی باعث خراب شدن هارد میشود .ممکن است پس از ضربه هارد شما مدتی ظاهرا” بدون اشکال به کار ادامه بدهد و پس از مدتی علایم خرابی را متوجه بشوید یا ممکن است بلافاصله پس از ضربه هارد کند شده و یا کپی کردن اطلاعات با مشکل همراه باشد .

اما در صورتیکه هارد دیسک اکسترنال حین جابجا کردن ، یا هارددیسک لپ تاپ در غیاب شما یا بدون اینکه متوجه بشوید ضربه خورده باشد‌ و علایم زیر معمولا در بدترین شرایط پیش خواهد آمد .

 

خراب شدن هارد

خراب شدن هارد ‌بر اثر ضربه یا زمین خوردن

 

خراب شدن هارد وقتی ضربه میخورد ممکن است همراه با صداهای غیر طبیعی باشد :

  • ممکن است صدای کلیک کلیک کلیک یا تق تق از داخل محفظه هارددیسک شنیده میشود .که نشان از آسیب و حرکت غیر عادی هدهاست .

  • در مواردی صدایی شبیه غژغژ یا صدای بوق از داخل هارد دیسک شنیده میشود .

  • همچنین ممکن است موتور هارددیسک روشن شده و با صدای تیک تیک همراه باشد و پس از دقیقه ایی خاموش شود .

  • صدای عجیب مانند سائیده شدن سطح فلزی و یا صدای چرخش موتور همراه با نویز شدید از داخل هارد شنیده میشود. که نشانه خرابی موتور و یا خراشیدگی سطح پلاترها بواسطه درگیر شدن هد با آنهاست .

 

هارد زمین افتاده

خراشیدگی یا شکستگی صفحات بر اثر زمین افتادن هارد

 

🔸 توجه داشته باشید که منظور از ضربه فقط این نیست که با چکش یا جسم سنگین به هارد کوبیده شود . ضربه وارده به هارد میتواند از رها شدن هارد از فاصله یک سانتیمتری بر روی میز باشد یا حتی حرکات شدید شتابدار در حالی که هارداکسترنال  یا لپ تاپتان روشن است .

 

 

 

شرکت رسانه افزار مرکز تخصصی بازیابی اطلاعات 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *