فقط مراکز مجاز بازیابی اطلاعات دارای جواز کسب در ” رسته تعمیرات ” اجازه انجام خدمات بازیابی اطلاعات دارند

روابط عمومی اتحادیه فناوران جناب آقای بهزاد مبینی در رابطه با مراکز مجاز بازیابی اطلاعات :

تنها مراکز دارای مجوز رسته تعمیر مجاز به ارایه خدمات دیتا ریکاوری هستند

عضو هیات مدیره و مسئول کارگروه بازیابی اطلاعات اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در مورد مراکز مجاز بازیابی اطلاعات با تاکید بر اینکه کاربران باید برای بازیابی اطلاعات حافظه‎های خود، به مراکز معتبر دارای مجوز اتحادیه و مراکز مجاز بازیابی اطلاعات مراجعه کنند، گفت: متاسفانه برخی از واحدهای صنفی بدون داشتن مجوز در رسته تعمیرات از اتحادیه فناوران اقدام به بازیابی اطلاعات کرده و افرادی که دارای اطلاعات مهم یا محرمانه هستند را به دردسر می اندازند.

 

MOBIN

مراکز مجاز بازیابی اطلاعات

روابط عمومی اتحادیه فناوران آقای بهزاد مبینی با بیان اینکه بازیابی اطلاعات حافظه موبایل و دوربین و تعمیر هاردهای اکسترنال و اینترنال کاری بسیار تخصصی است، افزود: تعمیر هاردهای مغناطیسی مانند جراحی قلب است، نه تنها نیاز به متخصصان خاص دارد، بلکه بعضا باید در شرایط خاص درب آنها باز و تعمیر شوند. همین طور باید از تجهیزات و آرشیو بزرگی از قطعات و یدکی برخوردار باشند. به همین دلیل کاربران باید برای بازیابی اطلاعات خود به خصوص اگر اطلاعات محرمانه و مهم دارند، همان ابتدا به مراکزی که دارای افراد متخصص و مجوز رسته تعمیر اتحادیه فناوران رایانه دارند، مراجعه کنند.

وی در مورد مشکلاتی که افراد غیر مجاز این خدمت برای کاربران ایجاد می‌کنند، گفت:  زمان تعمیر حافظه، مانند زمان طلایی است که یک فرد مبتلا به سکته مغزی برای درمان دارد و کار مفید باید این زمان انجام شود. در غیر این‎صورت زندگی او با خطر مواجه می‎شود. در بازیابی اطلاعات دقیقا این مقایسه وجود دارد،  وقتی یک حافظه که اطلاعات آن نیاز به بازیابی دارد اگر در زمان اولیه توسط شخص بی‎تجربه روی آن کار شود، باعث می‎شود که شخص متخصص با دشواری بتواند آن را انجام دهد و بعضا ممکن است دیگر نتواند با کیفیت اولیه برای کاربران کار بازیابی را انجام دهد.

جناب آقای مبینی اضافه کرد:  تنها واحدهای صنفی که دارای مجوز تعمیرات هستند، مجاز به انجام این خدمت بوده و افرادی که دارای مجوز فروش و سایر رسته‎های صنف فناوری اطلاعات هستند، نمی‎توانند اقدام به بازیابی اطلاعات کنند و از آنجایی که هنوز از سوی اتاق اصناف رسته مجزایی برای بازیابی اطلاعات در نظر گرفته نشده است، این فعالیت و مراکز مجاز بازیابی اطلاعات زیرمجموعه رسته تعمیرات محسوب می‌شود.

وی در مورد وجود افراد متخصص بازیابی اطلاعات در صنف رایانه، گفت: خوشبختانه متخصصان بسیار خوبی در این حوزه داریم که با هزینه بسیار مناسبی کار بازیابی اطلاعات را انجام می‎دهند، تا جایی که در برخی موارد از کشورهایی مانند چین و نروژ نیز مشتری دارند.

آقای مبینی در مورد نرخنامه بازیابی اطلاعات گفت: این نرخنامه زمستان سال گذشته در کارگروه بازیابی اطلاعات اتحادیه فناوران رایانه تهیه شد و بر روی سایت انتشار پیدا کرد که کاربران می‎توانند با مراجعه به آن از نرخ ‎ها آگاه شوند.

مسوول کارگروه بازیابی اطلاعات اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران، همچنین به خریداران توصیه کرد که هنگام تهیه انواع هارد دیسک، حتما به گارانتی آن توجه کنند که جزو گارانتی‎های معتبر که بر روی سایت اتحادیه منتشر شده‎اند، باشد.

آقای مبینی افزود: در عین حال خریداران می‎توانند با استفاده از نرم‎افزارهای “Crystal HDD”و”HDD sentinel” از عمر و سلامت هارددیسک خود مطلع شوند تا هارد بازیافتی و یا تقلبی خریداری نکرده باشند.

لینکها : اینستاگرام اتحادیه فناوران رایانه تهران

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *