نمایندگی تعمیر هارد وسترن دیجیتال

نمایندگی تعمیر هارد وسترن دیجیتال از ادعا تا واقعیت

چندیست در فضای مجازی و موتورهای جستجوگر به این مورد بر می خوریم که برخی همکاران که البته تعدادشان اندک است ادعا کرده اند که مرکز نمایندگی تعمیر هارد وسترن دیجیتال یا سی گیت و غیره در ایران هستند و از طریق قراردادن این تگ و تایتل در صفحات وب سایت خود مشتریان و بازدیدکنندگان وب سایت ها را به اشتباه می اندازند .

فعالیت هایی از قبیل بازیابی اطلاعات و تعمیرات هارددیسک را باید افرادی در جامعه متولی آن باشند که امین مردم و  و امین اطلاعات شخصی و سازمانی آنها باشند و اینچنین ادعاهای واهی و فریبکارانه با اصل یک مرکز امن و قابل اعتماد بازیابی اطلاعات منافات دارد .

مرکزی که اساس و پایه درآمد بیزینس خود را بر تبلیغات واهی و دروغین و فریب مشتریان بنا نهاده است نمی تواند مرکز قابل اعتمادی برای انجام امور حساسی چون بازیابی اطلاعات باشد .

و اینگونه رفتارها وجهه صنف و مراکز معتبر و خوش نام و خوش سابقه را نیز زیر سوال میبرد. اینکه یک وب سایت از تایتل و عنوان نمایندگی تعمیر هارد وسترن دیجیتال استفاده کند برای افراد بی اطلاع ممکن است چندان عجیب و غیر عادی نباشد اما اگر کسی اندکی از اوضاع روابط تجاری و سیاسی ایران با سایر کشورها بخصوص شرکت هایی که پایه و اصالت آمریکایی دارند و جریانات سیاسی و تحریم های چندین ساله آگاهی داشته باشد در همان لحظه اول متوجه غیر واقعی بودن موضوع می شود .

بهر حال فریب مشتریان فرایندی نیست که بتوان برای آن توجیه و بهانه ای آورد و با این بهانه که این فقط یک تگ یا تایتل است و در سئو یا معرفی به موتورهای جستجوگر استفاده شده است آنرا توجیه کرد و چون در عملکرد و انتخاب مشتریان حین جستجو تاٌثیر دارد به هیچ وجه بهانه قابل قبولی نیست و حتی در مواردی بوده است که مشتری پس از مراجعه حضوری به اینگونه مراکز و پس از آن اعلام کرده که قبلا برای بازیابی به نمایندگی تعمیر هارد وسترن دیجیتال مراجعه حضوری داشته یعنی حتی پس از مراجعه و دریافت خدمات هم متوجه واهی بودن این ادعا نشده است و در آنجا نه تنها برای ایشان موضوع روشن نشده است بلکه احیاناً حتی به شکلی این قضیه بیشتر القاء شده است تا باور مشتری را تقویت کنند که نمایندگی تعمیر هارد وسترن دیجیتال هستند .

اما اکنون اصل این ادعای نمایندگی تعمیر هارد وسترن را بررسی میکنیم :

اولاً :

در وب سایت وسترن دیجیتال هیچ مرکزی به عنوان مرکز نمایندگی و تعمیر هارد وسترن دیجیتال در هیچ کجای دنیا معرفی نشده است و اساساً هارددیسک قطعه ایی است که ضمانت داشته و در صورت بروز اشکال باید تعویض شود و احیاناً اگر دیتای داخل آن مهم باشد مراکز مورد تایید وسترن دیجیتال جهت بازیابی اطلاعات معرفی شده است و بعد از انجام عملیات بازیابی اطلاعات در صورت لزوم از ضمانت تعویض آنها استفاده شود

دوماً :

به نقل از وب سایت وسترن دیجیتال مراکز بازیابی توصیه شده و یا همکار این شرکت در آسیا و خاور میانه چند کمپانی هستند که هیچ یک در ایران حضور ندارند و فقط در کشورهایی چون ژاپن ، هنگ کنگ، سنگاپور، مالزی ، تایلند ، فیلیپین ، هند، چین و روسیه چند کمپانی مشخص شده است .

سوماً :

هر مرکز مورد تایید شرکت وسترن دیجیتال در هر زمینه چه فروش و چه بازیابی اطلاعات و چه موارد دیگر دارای یک گواهینامه رتبه بندی شده میباشند که در زیر نمونه ایی از گواهینامه یک مرکز بازیابی اطلاعات همکار و توصیه شده شرکت وسترن دیجیتال که دارای رتبه بندی نقره ایی است نشان داده شده است .

لینک وب سایت وسترن دیجیتال 

نمایندگی تعمیر هارد وسترن دیجیتال
نمونه گواهینامه مرکز بازیابی اطلاعات همکار با WD

در پایان اسامی کمپانی هایی که فعلاً در منطقه آسیا فعالیت دارند از سایت وسترن دیجیتال استخراج و ارایه شده است. در بین آنها شرکت Kroll Ontrack Data recovery  رتبه پلاتینیوم در وب سایت وسترن دیجیتال را دارد و همچنین در تمام قاره ها در کشورهای بیشتری حضور دارد ، اما حتی شرکت رسانه افزار که پارتنر رسمی آن شرکت در ایران است، ادعایی مبنی بر مرکز نمایندگی و تعمیرات هارددیسک WD در ایران ندارد .

امید است با شفاف سازی های این چنینی در فضای مجازی ، وب سایت های بخش خدمات It کشور از صداقت و اعتماد بیشتری نزد بازدیدکنندگان برخوردار شوند.

Kroll Ontrack Data recovery

( ژاپن – هنگ کنگ – مالزی – سنگاپور –  تایلند – فیلیپین – هند )

DriveSavers  Data Recovery

( ژاپن )

 AOS legal technologies

( ژاپن )

Data Recovery technology Ltd

( ژاپن )

Kumanon Pcnet inc

( ژاپن )

SICDRS

(چین)

Vector tech Data Recovery

 (تایوان ، چین)

  Novosi birsk  Data Recovery Center

 (روسیه)

Moscow Data Recovery laboratory

 (روسیه)

Data RC

 (روسیه)