کارت SD بعدی شما میتواند ۱۲۸ ترا بایت فضا داشته باشد. !!!

اخبار فناوری اطلاعات از انجمن استانداردهای کارت SD می گوید آخرین بروز رسانی های جدید ، راه را برای نسل جدید کارت های SD با ۱۲۸ ترابایت فضای ذخیره سازی هموار می کند. انجمن SD ، در حال حاضر با اعلام آخرین پیشرفت خود در کنگره جهانی موبایل آسیا در شانگهای این پیش بینی را اعلام نموده است .

 

کارت SD

sdcard

 

 

قبلا حداکثر ظرفیت ذخیره سازی موجود در کارت های حافظه ۲ ترابایت و در کارتهای حافظه SDXC بود ، که در سال ۲۰۱۰ ارایه شد، اگر چه این ظرفیت کارت حافظه هنوز هم کمیاب و گران است.

کارت های حافظه ۱۲۸ ترابایتی جدید ( SD Ultra Capacity ( SDUC نام خواهند گرفت ، اما فعلا در دسترس نیستند و دقیقا” مشخص نیست کی به بازار عرضه خواهند شد و توسط کدام تولیدکنندگان طراحی و ساخته خواهند شد اما چیزی که واضح است اینست که عوامل و استانداردهایی که محدود کننده تولیدکنندگان بوده است تا ظرفیت بسیار عظیم یکصد و بیست و هشت ترا بایت از میان برداشته شده است . صرف نظر از اینکه ، این خود یک بیزنس بزرگ برای کمپانی های فعال در این عرصه است ، از طرفی دیگر بدین معنی است که کارت های حافظه به زودی می توانند سهم عظیمی از بازار ذخیره سازهای پرتابل را به خود اختصاص بدهند و برای دستگاه ها و برنامه های کاربردی نیز مورد استفاده قرار گیرند بخصوص آنها که حجم زیادی از اطلاعات را با سرعت بالا  قرار باشد انتقال بدهند، از جمله برای تلفن های همراه هوشمند ، و سیستم های گیم و بازی و همچنین دوربین های فیلم برداری و عکاسی و سایر ذخیره سازهای قابل حمل. قابل ذکر است که کنگره جهانی موبایل در شانگهای بزرگترین رویداد موبایل در آسیا است.

128tb-sd-card

۱۲۸tb sd card

منبع خبر :

www.thestar.com

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *